Лицата што работат во седечка позиција би требало да стојат најмалку два часа во денот, а постепено да стасаат и до четири часови, советуваат стручњаците.

Овој септември, подгответе се за второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo.

Викторија Бекам смисли одличен начин за да ја испромовира својата капсулна мејкап колекција, за која соработуваше со гигантот Estée Lauder.

„Црвената е бојата на животот, на крвта.  Јас сакам црвена“ - Coco Chanel.

Лекувањето со цветни есенции или флоритерапија подразбира ублажување на многу здравствени проблеми по природен пат.

Среќна среда - сподели и добиј! Во соработка со Eucerin®, ќе наградиме двајца најсреќни читатели, кои ќе имаат можност да уживаат пријатната и лесна текстура на SUN Oil Control кремот и SUN CC нијансираниот крем.

Според досегашните истражувања, научниците не уверуваа дека шеќерите се материја која ги храни клетките на ракот, но новите откритија го демантираат тој факт и сметаат дека мастите се главен извор на енергија за клетките на ракот.

Многубројни истражувања го нагласуваат позитивното влијание на омега 3 масните киселини на мозокот, што овозможува спречување абнормалности и развој на дегенерирачки болести, како што е Алцхајмеровата болест.

Незадоволството и негативните емоции, како што се гнев и анксиозност, можат сериозно да го нарушат нашето здравје.

Секојдневното конзумирање на свежо овошје може да превенира појава на срцев и мозочен удар, се вели во една кинеска студија.

 

Save

Следете нè