Релаксационата масажа со чоколадо е особено важна за човекот бидејќи влијае на психата и на сетилото за мирис како ароматерапија.

Истражување спроведено на 122.000 лица кои трчале на подвижна лента, посочува дека речиси постојаното седење е поштетно од цигарите, дијабетесот, па и од срцевите болести.

Тимот од професионалци од салонот за убавина Beauty S со нас сподели неколку корисни совети во врска со депилацијата.

Под мотото „Избери здравје, а не тутун“, Министерството за здравство во соработка со Светската здравствена организација и Институтот за јавно здравје традиционално го одбележуваат 31 мај – Светскиот ден без тутутн.

Според најновото истражување за оние што си легнуваат и се будат подоцна, голема е веројатноста дека ќе починат помлади.

Отекување на екстремитетите е скоро секогаш симптом на напредна хронична болест.

Со доаѓањето на пролетта, започна и сезоната на крлежи.

Топичниот магнезиум на Ancient Minerals е чиста форма на додаток што го заобиколува дигестивниот систем и се апсорбира директно преку кожата.

Според најновата американска студија објавена на Универзитетот Конектикат, некои деца кај кои е дијагностициран аутизмот на рана возраст подоцна целосно ги губат симптомите на таа болест.

Кожата е најголемиот орган на нашето тело кој ги заштитува сите органи од нашето тело.

 

Save

Следете нè