По примерот на светските метрополи, Град Скопје и Скопје Сити Мол за пречекот на Новата година организираa богата програма за најмладите.

Крајот на годината  и празниците се идеален период да го избереме детето со најдобар стил за 2015 година.  

Слатките близначиња Павел и Матеа се најголема радост и гордост за мама и тато.

Малата русинка, Кристина Пименова, пред неколку години направи вистински бум во светот на модата.

На празничната атмосфера најмногу им се радуваат најмалите. Тие со нивните искрени желби до саканиот Дедо Мраз најчесто знаат длабоко да допрат до нашите срца.

Детски насмевки, забава и искрени честитки од срце за роденденскиот викенд на Capitol Mall.

Малиот Каи е најголемиот фан на популарниот Бруно Марс и секогаш кога има прилика преслатко ги пее неговите песни, но овој пат неговиот избор беше „Weeknd“.

Децата се нашето најголемо богатство и затоа треба безрезервно да вложуваме во нивното воспитување, заштита и едукација.

Со модна ревија на дечињата од ORANGE KIDS CLUB, во модели на  брендот LC WAIKIKI, заврши најзабавниот семеен викенд.

Под мотото „Стоп на насилството врз децата“, денеска се одбележува Светскиот ден на детето – 20 Ноември, посветен и на Конвенцијата за правата на детето. Светскиот ден на детето - 20 ноември се одбележува од 1954 година.

 

Save

Следете нè