Ќерката на Ким Кардашијан и Кание Вест, дефинитивно е миленичка меѓу кланот Кардашијан.

Мартија Станојковиќ ќе ја преставува Македонија на детската Евровизија, која ќе се одржи по 14-пат, на 20 ноември во Ла Валета, Малта.

Летото е во полн ек, а ние и понатаму продолжуваме со изборот за вашите најмили и ве инспирираме да ни испратите фотографии во модерни комбинации за на плажа. 

Сите родители сакаат да бидат најдобрите додители за своите деца, но сепак сите понекогаш грешат.

Во трогателното видео кое е дел од најновиот социјален експеримент на UNICEF, ја откриваме тажната и сурова вистина за животот на децата бездомници.

Малиот Ненад, е дете со најдобар стил за месец јуни, според вашите гласови.

Штотуку го дочекавме летото и барање на Вас, нашите верни читатели и на наше големо задоволство, продолжуваме со изборот за вашите најмили.

Capitol Mall и Orange Kids Club, во сабота, на 04.06.2016 година, со почеток во 12 часот, ве покануваат на Orange Kids Summer Show, заедно да ја испратиме учебната година и со многу музика и забава да го дочекаме летниот распуст.

Малата Никита, е дете со најдобар стил за месец мај, според вашите гласови.

Со одличен настап на дечињата од ORANGE KIDS CLUB, се заокружи третиот ден од најзабавниот семеен викенд.

 

Save

Следете нè