Со модна ревија на дечињата од ORANGE KIDS CLUB, во модели на  брендот LC WAIKIKI, заврши најзабавниот семеен викенд.

Под мотото „Стоп на насилството врз децата“, денеска се одбележува Светскиот ден на детето – 20 Ноември, посветен и на Конвенцијата за правата на детето. Светскиот ден на детето - 20 ноември се одбележува од 1954 година.

Најдобрата забава за целото семејство на едно место. Повторно Саем за Деца и Родители во Скопје Сити Мол.

Радосна вест за сите деца и љубители на анимираните филмови.

Аутизмот е особено сложено пореметување во развојот на мозокот, и за жал во денешно време бројката на деца со аутизам константно расте.

ADHD (Attention-Deficit Hyperactivity Disorder) се јавува кај децата како последица на генетскиот склоп, покажуваат истражувањата.

На голема радост и задоволство  на најмладите, после неколку декади Бугарија отвори нов музеј.

Родителите секогаш се трудат да ги исполнат желбите на своите најмили. Детската среќа и радост немаат цена.

Оринџ Кидс Клуб ве кани на голема аудиција, во сабота и недела (17 и 18 октомври), со почеток во 10:00 часот.

На само две години, Норт Вест веќе има препознатлив стил и прерасна во модна сила со многу следбеници во светот.

 

Save

Следете нè