Празничната сезоната заврши, а бројот на килограмите на вагата значително е зголемен.

Сигурно веќе знаете, но шеќерот создава зависност. Дали некогаш сте се обиделе да не го конзумирате? Тогаш знаете колку е тешко да не посегнете по слатки.

Освен што се здрави и полни со состојки кои на нашето тело му требаат, некои производи, верувале или не, може да го израмнат вашиот стомак за многу кратко време.

Ви предлагаме неколку едноставни и практични совети со можете да го забрзате метаболизмот и да си помогнете во процесот на слабеење.

Кимберли Снајдер е позната холивудска нутриционистка, која е одговорна за витката линија на многу познати ѕвезди.

Следните 5 правила, се веќе докажани и се испробани искуства од многумина. Дојдете со вашата посакувана тежина со овие едноставни, но ефикасни совети кои се применуваат во целиот свет.

Ефектите кои ги има хумусот врз здравјето на човекот се непроценливи, а тој е неверојатно хранлив и вкусен.

Доколку сакате да ја намалите телесната тежина, задолжително е да го намалите количеството на храна кое го внесувате.

Облечете ги повторно омилените фармерки и уживајте во витата става. 

Палео диетата или диетата на пештерскиот човек е најпребаруваната диета на „Гугл“, благодарејќи на бестселерот на професор Лорен Кордеин, кој во својата книга за оваа диета собра неколку различни идеи за овој начин на исхрана.

 

Save

Следете нè