Првиот месец од годината покрај тоа што е најстуден, истовремено е и најкритичен на љубовен план.

Зимскиот распуст е идеален период да поминете квалитетно слободно време со вашите најблиски.

Кејси и Луис Биром ја направија својата свадба од соништата, со тематика инспирирана од Хари Потер.

Македонски Телеком со својата Новогодишна кампања, ќе не потсети колку е важно времето поминато со оние кои најмногу ги сакаме.

Познатите личности од Македонија се дел од новата кампањата против семејното насилство, „Проговори против семејното насилство“ на Avon.

Со мене е во добро и зло. Ме сака, поддржува и ми пружа цврста потпора. 

Во Македонија денеска се одбележува Меѓународниот ден на семејството 15-ти Мај. 

Откако медиумите објавија дека здравјето на актерката  Анџелина Џоли е сериозно загрозено поради анорексијата и дека има само 36 килограми, повторно на социјалните мрежи се споделува љубовното писмо кое Бред Пит и го напиша пред пет години, кога исто така актерката беше на работ на анорексија.

Најверојатно до сега сте слушнале дека децата целосно им го менуваат животот на родителите, но  според најновите истражувања на научниците откриено е дека децата влијаат врз нивниот имунитет.

Ново онлајн истражување покажа дека претераното користење на социјалните мрежи, како Фејсбук или Твитер, има негативно влијание на врските и на бракот.

 

Save

Следете нè