Релаксационата масажа со чоколадо е особено важна за човекот бидејќи влијае на психата и на сетилото за мирис како ароматерапија.

Го добивме принцот со најдобар стил за месец ноември 2018.

Во пресрет на празничната сезона, ве инспирираме и наградуваме.

Истражување спроведено на 122.000 лица кои трчале на подвижна лента, посочува дека речиси постојаното седење е поштетно од цигарите, дијабетесот, па и од срцевите болести.

Тимот од професионалци од салонот за убавина Beauty S со нас сподели неколку корисни совети во врска со депилацијата.

Сега е вистинско време да одберете еден од неодоливите пакети за роденденот на вашето дете.


По повод почетокот на новата училишна година, од Зоолошката градина во Скопје инфомираат дека Зоолошката подготвила многу изненадувања за најмалите посетители кои денеска од 12 до 14 ќе ја посетат.

Под мотото „Избери здравје, а не тутун“, Министерството за здравство во соработка со Светската здравствена организација и Институтот за јавно здравје традиционално го одбележуваат 31 мај – Светскиот ден без тутутн.

Mакс е принцот кој победи на нашиот избор за дете со најдобар стил.

Пролетта ни пристигна со својата најубава магија и сончево руво.

 

Save

Следете нè