Таа ја разголи својата душа во мјузиклот „La La Land“, а сега покажа и малку повеќе кожа во креација инспирирана од секси долна облека.

Омилената Холивуднска двојка, Криси Тиген и Џон Леџенд присуствуваа на доделувањето на SAG наградите.

Лејди Гага која извесен период како да беше во медиумска изолација, сега се враќа позгодна од било кога.

Славниот ангел на Victoria Secret, Алесандра Амбросио, во рамките на Неделата на висока мода во Париз воодушеви со својот стајлинг на грчка божица.

Сопругата на музичарот Џон Леџенд, им се врати на работните модни ангажмани.

Австралиската пејачка Кајли Миног беше гостинка на париската Недела на висока мода.

Велат дека дружбата меѓу мајките и ќерките е посебна и единствена.

Актерката Кејт Бекнсејл не се појавува често во медиумите, но кога ја има секогаш остава посебен впечаток.

 

Најмладата од кланот Кардашијан-Џенер, Кајли минатата година потпиша милионски договор со спортскиот бренд „Puma“.

Славниот пар кој и покрај несогласувањата одлучи да си даде шанса, неодамна го зголеми семејството за уште еден член, а сега беа забележани на прошетка во Лос Анџелес.

 

Save

Следете нè