Со настапот на  музичкиот фестивал на „iHeartRadio“  Џенифер Лопез уште еднаш докажа зошто го заслужува светското внимание и одржа лекција на своите помлади колеги со беспрекорниот изглед.

Во универзумот каде фантазијата, романсата и боемските бајки се судираат, дизајнерката Галиа Лахав создава вистинска магија во светот на високата мода за невести за разлика од било што друго некогаш сте виделе.

Кети Пери е новото заштитно лице на „Moschino“ за претстојната кампања за зимската колекција. 

Шведската манекенка Агнес Хеденгард објави видео во кое опишува како модните агенции ја одбиле за работа кажувајќи ѝ дека е предебела за да работи со нив.

Рафаел Надал е новото заштитно лице на Томи Хилфигер. Славниот тенисер го покажа мускулестото тело во колекцијата долна облека на модниот бренд

Џони Деп е новото заштитно лице на Диор. Францускиот бренд го ангажира 52-годишниот актер за да го претстави новиот машки парфем и ни дозволи да фрлиме поглед во новата кампања, која целосно ќе биде објавена во септември.

Емили Ратајковски се пробива во филмскиот свет. Привлечната манекенка, која се прослави со спотот за хит-песната „Blurred Lines“, присуствуваше на премиерата на својот најнов филмски проект „We Are Your Friends“.

 

Save

Следете нè