Aктерката Шерон Стоун го украде вниманието на присутните, на добротворната гала, организирана во чест на боксерската легенда Мухамед Али.

Актерот Бен Афлек на својот Фејсбук профил откри  дека до неодамна страдал од алкохолизам.

Адриана Лима уживаше на романтична вечера во Мајами, со своето ново момче Мет Харви.

Пејачката Селена Гомез го краси најновото издание на американската модна библија „Vogue“.

Под мотото #воншаблон, за вечните етузијасти за нови и несекојдневни нешта, оваа година решивме да ви понудиме содржина, која нималку нема да ве остави рамнодушни!

На 86-годишна возраст во Скопје, почина доајенката на македонската народна музика Вања Лазарова – Димитрова.

Меѓународниот ден на жената - 8 Март денеска ќе биде одбележан и во Македонија.

Една година по одлуката да ги повлече женските акти од своите страници, најпознатото машко списание во светот „Плејбој" повторно се враќа на својот препознатлив стил.

Славниот актер Џони Деп на почетокот од годината го тужеше поранешниот тим со кој работеше за измама вредна 25 милиони долари.

Елизабет Харли им пркоси на годините и секогаш со задоволство ја покажува својата совршена фигура.

 

Save

Следете нè