Во пресрет на роденденот на својата ќерка, Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон на социјалните мрежи објавија нова фотографија од Шарлот.

Музичката дива Бијонсе, која ужива во својата бременост присуствуваше на галата „Wearable Art“, која се одржа во Лос Анџелес.

Убавата русинка неодамна стана мајка на девојче, а денес ја покажа својата совршено витка фигура.

Дијамантот наречен „Розова ѕвезда", којшто има 59,6 карати беше продаден на аукцијата на „Сотбис" во Хонг Конг, за 71,2 милиони долари.

Иако неодамна се породи со малата Ејнџел, Блек Чајна се врати во својата препознатливна форма.

Со полна пареа се одвиваат последните подготовки пред овогодинешното, #воншаблон-ско издание на Fashion & Lifestyle Expo, кое и оваа година ќе се одржува во фоајето на Македонската опера и балет, од 29ти до 31ви март.

Како старее Џенифер Лопез изгледа се подобро, a тоа го докажа и со нејзиното последно појавување на црвениот килим.

На 31 март во салонот „Порше Македонија“ ќе биде отворено петнаесеттото јубилено издание на Моден викенд Скопје, кое ќе трае до 2 април под мотото „Pure individuality“.

Од пред пет години се одбележува Меѓународниот ден на среќата.

Модната куќа  Valentino уште  од своите почетоци, презентира завидно ниво на високата мода.

 

Save

Следете нè