Втора година по ред, пејачката Никол Шерцингер ја одбира Грција за своја летна дестинација.

Славната двојка Роузи Хантингтон-Вајтли и Џејстон Стејтам станаа родители на прекрасно синче.

Елегантни, млади и полетни, облечени во одело од најновата колекција на реномираниот моден бренд D's Damat, младите фудбалски репрезентативци на Македонија заминаа за Полска.

Убавицата Катарина Ивановска го роди своето прво дете.

Додека ја очекуваат приновата, Бијонсе и семејството се забавуваа во Музејот на сладоледот во Лос Анџелес.

Брачната двојка Џеј Зи и Бијонсе заедно имаат повеќе од милијарда долари, пишува „Форбс“.

Даниел Кајмакоски сподели слатка семејна фотографија, со сопругата Кристина и синчето Давид.

Нашата претставничка на Евровизија 2017, Јана Бурческа блескаше на црвениот тепих во Киев.

Поп принцезата Каролина Гочева се вери со своето момче Михаил Корубин.

Супермоделот Адријана Лима беше гостинка и го украде вниманието на присутните на балот МЕТ во Њујорк.

 

Save

Следете нè