Добриот чичко Драги кој продава на Рекорд и се грижи за многу улични кучиња, за жал сеуште е во лоша здравствена состојба.

Бремената Криси Тиген, прошета низ улиците на Њујорк облечена во цветна креација, која наликува на пижами.

Годините не и можат ништо, а таа како старее е се поубава.

Ким Кардашијан ја објави првата фотографија од својата ќеркичка Чикаго Вест.

Убавата водителка Јелена Спенџарска го искористи викендот за краток одмор и отпатува во живописниот Истанбул.

Семејството на оваа девојка испрати апел за помош бидејќи не се во можност да ги подмират сите трошоци. 

Познатиот мултимилијардер Бил Гејтс оваа недела гостуваше во шоуто на комичарката Елен Деџенерис.

Додека го очекува своето второ дете, прекрасната Криси Тиген е посветена мајка на својата прва љубов Луна.

Супермоделот Емили Ратајковски ја краси најновата насловна на магазинот Vanity Fair.

На точно еден месец по нивното раѓање, музичката дива Бијонсе ги претстави своите близначиња на јавноста. 

 

Save

Следете нè