Дваесетгодишната Кајли Џенер благодарение на својот бренд „Кајли козметика“, чија вредност сега е 800 милиони долари, е на пат да стане најмладата милионерка која сама заработила пари, според магазионот Форбс.

Само три месеци откако на свет го донесе третото дете, принцот Луис, во Кенсингтонската палата се прошири веста дека Кејт повторно е бремена.

Актерката Ева Лонгорија, вчера му посака добредојде на овој свет на својот син.

Македонскиот бренд Линеа, уште од далечната 95-та година ги освојува светските пазари.

Македонската водителка Миа Костова на социјалните медиуми објави дека ги зголемила градите.

Само неколку часа по породувањето војвотката Кејт Мидлтон заедно со принцот Вилијам го покажа новородениот син на јавноста. 

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл ги замолиле сите кои сакаат да им испратат свадбен подарок следниот месец, наместо тоа да уплатат донација, соопштија од канцеларијата на принцот.

Супермоделот Криси Тиген и музичарот Џон Леџенд се појавија на црвениот тепих на Fashion Los Angeles Awards.

Модните дизајнери Доменико Долче и Стефано Габана, во иднина не планираат да ја продадат својата компанија, истакнувајќи дека по нивната смрт никој нема да ги наследи нивните места.

Во месецот на жената брендот La Dama и Orange Kids Club & Caffè започнаа една убава приказна.

 

Save

Следете нè