Шпанскиот моден бренд Mango, својата кампања за почеток на претстојните празници ја снимаше во убав француски дворец во Париз од  XVII  век.

Американската дизајнерка Амина Абдул Џилал, креираше совршени салонки со панделка, кои го освоија блогерскиот свет.

 

Вообичаено есента ни носи темни бои кога се во прашање облеките, но не и оваа сезона кога како тренд се наметнаа пастелните бои.

Најновата колекција за есен/зима, која беше претставена на Модната недела во Париз, е преполна со одлични дневни парчиња, а посебно внимание привлекоа ултра високите чизми со змиски принт.

Секоја сезоната познатите фризери и стилисти ни ги диктираат трендовите за коса и не инспирираат да експериментираме со нашиот изглед.

По правило есента секогаш е модно повозбудлива од летото и со себе ни носи поголем број на парчиња, кои сакаме да се најдат на нашата шопинг листа.

Чизмите над колено и оваа есен ќе бидат во тренд. Уличната мода нема да ги изостави чизмите по кои полудеа жените неколку сезони наназад.

Мудро одбран модел на костим за капење, може совршено да го истакне она што е најубаво на вашето тело.

Моделот на очила кој го обожувале Мерлин Монро и Одри Хепберн, не губи од својата популарност ни децении по нивното време. 

И ова лето шеширите ќе бидат идеален тренди детал, за вашиот опуштен летен стајлинг.

 

Save

Следете нè