Ирина Шајк изгледаше прекрасно, додека позираше за гламурозна фотосесија за магазинот Vogue.

Актерката Сузан Сарандон, се појави во елегантен костим на премиерата на филмот „The Meddler“.

Coachella одамна се профилираше како фестивал на познатите лица, кои за оваа пригода од своите ормани ги облекоа најдобрите бохо парчиња и одлучија два викенди да уживаат во одлична музика.

Актерката Мила Кунис присуствуваше на CinemaCon Awards во Лос Анџелес.

Супермоделот Кејт Мос, беше забележана во модерна, лежерна комбинација додека одеше на ручек во луксузниот лондонски ресторан „Mayfair“, со своето момче, 27 - годишниот Николаи Вон Бизмарк.

Супермоделот Кендал Џенер, го украде вниманието на фотографите, додека самоуверено позираше  на црвениот тепих на MTV Movie Awards.

Кејт Мидлтон е позната по својата дипломатска мода, најчесто одбирајќи парчиња од домашните Британски дизајнери или во согласност со нејзините работни обврски.

Вашиот комплетен изглед, облеката што ја носите и првиот впечаток што ќе го оставите на деловниот состанок, може да има поголемо влијание на вашата работа отколку што мислите.

Супермоделот Миранда Кер учествуваше во двеминутен видео предизвик, во организација на Net-a-porter.

Одличен старт на годината за  Ева Лонгорија, која изгледаше фантастично во тесни фармерки и бела класична кошула, за својот 41-ви роденден.

 

Save

Следете нè