Џорџ и Амал Клуни ја понесоа титулата на најелегантен пар, на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Кан.

Актерката Ева Лонгорија присуствуваше на црвениот тепих по повод премиерата на новиот филм, на режисерот Вуди Ален, во рамките 69-тото отворање на Канскиот филмски фестивал.

Бремената актерка Блејк Лавли, која го очекува своето второ дете, блескаше во црвен комбинезон, покажувајќи го трудничкото стомаче, за време на отворањето на Канскиот филмски фестивал.

Војвотката од Кембриџ, откако ја разбранува јавноста со својата прва фотосесија како модел, каде позираше за престижниот магазин Vogue, сега ја посети изложбата на нејзините портрети.

Ријана изгледаше сензационално на бината, за време на нејзиниот концерт во Њу Џерси, кој се одржа во рамките на нејзината турнеја Anti.

Американската актерка Клер Дејнс, е една од ретките, кои оваа година успеа во целост да се држи до темата „Модата во време на технологијата“, со помош на дизајнерот Зак Посен.

Црвениот тепих на кој се собраат голем број на супер модели, ни синоќа не разочараа со армијата долгоноги убавици, кои позираа пред фотографите.

Модни Оскари или најголемата приватна забава на Ана Винтур, како што медиумите сакаат да ја наречат, се одржа синоќа во Метрополитен музејот.

Легендарната актерка, Хелен Мирен, присуствуваше на вечера во Белата куќа, облечена во впечатлива виолетова креација од чипка на Dolce&Gabbana.

Падма Лакшми воодушеви во елегантна розова тоалета, на црвениот килим на „Time 100 Gala“ во Њујорк.

 

Save

Следете нè