Kим Кардашијан конечно ужива во резултатот од напорните вежби и дисциплинираниот начин на исхрана.

Супермоделот Адриана Лима, дефинитивно ги има најдобрите нозе во модниот бизнис.

Џесика Алба и сопругот Кеш Ворен заминаа на одмор во луксузно летувалиште на Хаваи.

Алесандра Амбросио и Ева Лонгорија беа дел од хуманитарната гала вечер која се одржа во Марбеља, Шпанија.

Викторија Бекам е дама која е секогаш беспрекорно облечена, па така и овој пат нејзиниот изглед ја оправда нејзината титула.

Откако спортските брендови започнаа соработка со големите дизајнерски имиња, познатите дами со задоволство уживаат во лежерноста на спортскиот стил.

Низ улиците на прекрасниот Парис, овие денови можат да се забележат едни од најпознатите лица од светот на модата, а секако и по некое ново име што ветува.

Моделот Дафне Џој, која се прослави со врската со музичарот Џејсон Деруло, уживаше и мамеше воздишки на долгите песочни плажи во Кабо, Мексико.

Ким е далеку од срамежлива кога е во прашање нејзиниот стил на облекување. Таа и овој пат ги почести обожавателите, сервирајки ги своите заносни облини во тесен кожен фустан во црна боја.

Убавицата од Барбадос е позната по своите лежерни но екстравагантни модни комбинации.

 

Save

Следете нè