Каде и да се појави семејството Бекам, го привлекува вниманието на јавноста.

Секогаш атрактивна, а понекогаш и на границата на вкусот, Ким Кардашијан присуствуваше на забавата на Harper’s Bazaar, во рамките на Модната недела во Њујорк.

Лупита Нијонго уште еднаш докажа дека е вистинска кралица на стилот.

Убавата актерка, Натали Портман се појави на премиерата на својот најнов филм „Planetarium“, во рамките на Филмскиот фестивал во Венеција.

Соланж никогаш не се плашела да еспериментира со стилот, без разлика дали е за на сцена или приватно излегување.

Во рамките на Филмскиот фестивал во Торонто се одржа гала вечерта AMBI, каде присуствуваше секс симболот на деведесетите.

На популарната коктел забава, на Tom Ford, на која присутвуваа најголемите ѕвезди од светот на шоу бизнисот, црниот пантер го насочи целото внимание кон себе.

Рене Зелвегер блескаше, во елегантна тоалета на премиерата на својот нов филм „Bridget Jones's Baby“.

Позната по провокативните комбинации и смелиот стилски израз, Амбер Роуз овој пат пријатно изненади.

Бијонсе го избра најдоброто друштво за доделувањето на видео музичките награди на MTV.

 

Save

Следете нè