Ѕвездата од „Сексот и градот“ важи за голема модна икона и е голем поддржувач на уметноста. По тој повод таа се појави на црвениот тепих на Бродвеј, за премиерата на мјузиклот „Хамилтон“ во креација   од  најновата колекција на Ели Сааб.

Иако модната недела во Њујорк заврши, сеуште се средуваат впечатоците од ревиите. Она што остави посебен печат оваа сезона е миксот на разни стилови низ улиците за Њујорк.

Иако важи за една од најгламурозните музички диви, Бијонсе кога не е на сцената сака да негува опуштен стил.

Додека дизанерите ги презентираа најновите колекции на модните писти, мноштво од  модни стилови ги разиграа улиците на Лондон.

Прекрасната Колумбијка  блескаше на црвениот тепих на 67-то премиерно доделување на наградите Еми 2015.

Шведската манекенка Агнес Хеденгард објави видео во кое опишува како модните агенции ја одбиле за работа кажувајќи ѝ дека е предебела за да работи со нив.

Џони Деп е новото заштитно лице на Диор. Францускиот бренд го ангажира 52-годишниот актер за да го претстави новиот машки парфем и ни дозволи да фрлиме поглед во новата кампања, која целосно ќе биде објавена во септември.

 

Save

Следете нè