Омилената Холивуднска двојка, Криси Тиген и Џон Леџенд присуствуваа на доделувањето на SAG наградите.

Славниот ангел на Victoria Secret, Алесандра Амбросио, во рамките на Неделата на висока мода во Париз воодушеви со својот стајлинг на грчка божица.

Австралиската пејачка Кајли Миног беше гостинка на париската Недела на висока мода.

Актерката Кејт Бекнсејл не се појавува често во медиумите, но кога ја има секогаш остава посебен впечаток.

Викторија Бекам никогаш не се плашела да ги поместува и тестира границите на модата.

Супермоделот и долгогодишен ангел на Victoria Secret - Адриана Лима, присуствуваше на моден настан во Женева, Швајцарија.

Таа е препознатлива по неверојатно младешкиот изглед, совршената фигура и рафинираниот избор на модни парчиња.

Ријана секогаш била храбра со своите модни комбинации и ексцентрична во изборот.

Популарните сестри Кендал и Кајли Џенер го привлекуваат вниманието на јавноста каде и да се појават.

Наоми Кембел која зрачи со безвременска убавина е непогрешлива кога е во прашање стилот.

 

Save

Следете нè