Супермоделот Адријана Лима беше гостинка и го украде вниманието на присутните на балот МЕТ во Њујорк.

 

Убавата бразилка заведуваше во црна дизајнерска креација со прецизни засеци, со висок шлиц, кои ги истакна нејзините совршено тонирани нозе и длабоко деколте со кое кокетираше со љубопитните фотографи.

Атрактивната креација е дело дизајнерката Алберта Ферети, со која Лима има долгогодишна соработка. Гламурозниот изглед го надополни со класична фризура собрана наназад и луксузен накит од Шопард.

 

 

Save

Следете нè