Британската дизајнерка, активист за еманципација на жените, супер мајка и сопруга Викторија Бекам позираше за насловната на ноемрискиот број на престижното француско списание „Madame Figaro“.

Празничната колекција на Michael Kors  ни ги презентира најпопуларните додатоци за оваа сезона од  автентичната икона на американската мода.

Во видеото, насловено „Hotel Swerve“, моделот танцува низ розово  златниот хотел, носејќи модели на некои од најпознатите светски дизајнери, како Sonia Rykiel, J.W. Anderson и  Céline.

Џенифер Лоренс, Марион Котијар и Џони Деп добија нов член во тимот Диор.

Во Божиќната приказна потпишана од Кристофер Бејли се најдоа многу познати личности.

Прекрасната колекција, која го диктира трендот за новата сезона пролет/лето 2016 доби нова рекламна кампања.

Модниот стил кој го негува италијанскиот моден бренд под закрила на Миуција Прада секоја сезона повторно ги подигнува стандардите.

Модната куќа Валентино, под раководство на Марија Грација и Пјер Паол Пачоли долги години го негуваше стилот на елегантната вечерна класика која оваа сезона полека се претвори во етно приказна.

Модната куќа на генијот Александар Меквин, вчера ја презентираше својата најнова колекција на париската модна недела за сезоната пролет/лето 2016.

Се чини дека овој пат палетата на бои на креативниот директор на „Balmain“, Оливие Рустеинг отиде во насока на храбрите летни приказни  во кои доминират портокалови и тиркизни тонови.

 

Save

Следете нè