Минатата година 20-годишната Кендал Џенер ја зациментира улогата на светски најбаран модел, а оваа 2016 година ја стартуваше уште поуспешно.

Кралиците на модните писти кои во 90-тите години буквално владееја со светската модна сцена, повторно се обединија за нова модна кампања.

По успешната  есенска колекција од која повторно успеа да промовира неколку хит парчиња, Isabel Marant  одлучи пред католичкиот Божиќ да започне кампања за пролет / лето 2016 година.

Освежителна и гламурозна,  го прославува  боемскиот начин на живот. Ова е краткиот опис на новата H&M колекција, која беше презентирана во галеријата Крањчар во Загреб.

Минатата вечер во Линколн Центарот во Њујорк  се организираше гала вечера во чест на модната куќа „Valentino“.

Неодоливите крзнени додатоци се специјалност на оваа модна куќа, која од сезона во сезона воодушевува.

Љубовта е инспирација, движечка сила, порив и страст за создавање уметност и дизајн.

Британскиот интернационален крем од славните во шоу бизнисот, традиционално како и секоја година така и оваа, се собраа за доделување на актуелните Британски модни награди.

Aктерот Антонио Бандерас и покрај големите обврски со снимањето филмови, сака да си ја оствари својата дамнешна желба и да стане и моден дизајнер.

Зара е еден од најпопуларните модни брендови кои подеднакво го сакаат девојките како и повозрасните жени, заради трендовскиот и елегантниот стил кој го карактеризира секоја нивна модна колекција.

 

Save

Следете нè