Како и секоја година, фестивалот Coachella ќе се одржи во средината на април во Калифорнија, а фановите на истиот ќе уживаат во втората колекција на шведскиот бренд H&M кој специјално ја  подготвува за оваа пригода.

Познатиот дизајнер  Elie Saab  неговата вечна принцеза ја облече  во црна кожна јакна и ја пушти  во светот на возрасните.

Со моделите на очила за сонце кои ги потпишува брендот Dolce&Gabbana, тешко дека ќе поминете незабележани. Новата колекција изобилува со традиционалните вредности на Сицилија, како вечна инспирација.

Познатиот француски дизајнер на чевли, Кристијан Лоубутeн на хумористичен начин ни ги сервираше своите модни деликатеси за сезоната пролет/лето 2016.

Неуморниот Карл Лагерфелд, сезоната есен/ зима 2016 ја замислува како многу разиграна сезона, исполнета со шарено крзно и силуета на 1960-тите.

Николина Гурги Цековска позираше во моден едиторијал за грчкиот бренд за луксузни венчаници „White Avenue“.

Мартовското издание на магазинот Harper's Bazaar ќе биде домаќин на еден необичен моден едиторијал снимен под раководство на Carine Roitfeld, која уште еднаш  успешно ги комбинираше навидум неспоиви и различни парчиња.

Колекција на спортска гардероба која ја потпишува дизајнерката Ирина Тошева за македонската фабрика „Цеботекс“ ќе биде презентирана на скејт – паркот лоциран на Кејот на реката Вардар.

По повод денот на вљубените  брендот „Victoria’s Secret“ ги израдува многубројните обожаватели со нова празнична колекција која го доби името „Very Sexy“.

Неодамна беше презентирана предесенската колекција на модни додатоци, потпишана од дизајнерката Стела Макартни.

 

Save

Следете нè