Втората спортска колекција на музичката дива Бијонсе, веќе е во продажба. Парчињата со потписот на популарната музичка ѕвезда со нетрпение беа очекувани од нејзините фанови, кои сакаат да уживаат во спортската естетика.

По потекло од Бразил, дизајнерката Bruna Malucelli, креираше едноставни костими за капење, во кои жените би се чувствувале опуштено и самоуверено.

Деновиве гигантот „Gucci„ ја претстави својата нова капсулна колекција.

Elsker Loeve ве покануваат на забава во Public Room, на 3-ти јуни, петок, со почеток во 19:30 часот, каде ќе биде презентирана нивната нова колекција на маички „Bubblicious”.

Дизајнерот Игор Марков ја најави својата нова колекција, која овој петок на 13-ти, ќе биде претставена на приватна, самостојна ревија од затворен тип, односно исклучиво со покани.

Ријана е во успешна мисија да не облече од глава до петици, продолжувајќи со своите дизајнерски остварувања.

Британската трендсетерка, Попи Делевињ повторно дизајнираше линија костими за капење за брендот Solid & Striped.

По повод култниот фестивал Coachella, Алесандра Амбросио изненади со своја линија на привремени тетоважи за тело.

Португалскиот бренд на обувки е познат во целиот свет, а приказната за  „Alameda Turquesa“  започнала сосема случајно, кога Ана направила нараквици со пом-пом топчиња  за нејзините две ќерки.

Брендот Coccinelle го обожуваат голем број на дами кои ценат супериорен квалитет и дизајн, а во исто време ги следат и трендовите.

 

Save

Следете нè