Чевлите со високи потпетици кои денеска удобно се сметуваат во категоријата на супер моќи, отсекогаш имале посебно место во срцето на жените.

Вчера, во Париз на 86-годишна возраст, почина модната дизајнерка Соња Ракел.

Членовите на култниот бенд „Металика“, се новите заштитни лица на луксузниот машки моден бренд „Brioni“.

Zara на својата официјална веб страна го претстави новиот едиторијал со акцент на својата спортска колекција.

Соработката меѓу актерката Лив Тајлер и луксузниот британски бренд Belstaff, резултираше со мини колекција составена од облека и обувки.

Во првата колекција на H&M Studio, дизајнерскиот тим ја презентираше идејата за модерна униформа за мажи кои негуваат урбан стил.

По успешната соработка со Бијонсе, Ања Рубик, Селена Гомез и Џенет Џексон, славниот дизајнер Џузепе Ѕаноти, ќе соработува со музичката дива Џенифер Лопез.

Поминаа повеќе од 30 години, од кога за прв пат се произведени Air Max патиките.

Модната империја на сестрите Кендал и Кајли Џенер забрзано расте. Сестрите ја лансираа својата прва колекција на чанти која го носи името  Kendall + Kylie ready-to-wear.

По спектакуларната модна ревија на Fontana Di Trevi, модниот гигант „Fendi“ продолжува да го слави својот 90-ти роденден.

 

Save

Следете нè