Популарниот италијански бренд „Intimissimi“, го објави својот нов каталог, со прекрасни модели за романтичен старт на оваа зима.

Модниот гигант „Dior“, ja претстави видео кампањата за пролет/лето 2017. за линијата Dior Homme.

Незаменливиот Карл Лагерфилд, ја фотографираше круз колекцијата на Chanel, која беше претставена на Куба на почетокот на годината.

Vera Wang е еден од најпопуларните и најпосакуваните брендови кога се во прашање венчаниците.

По воодушевувачката ‘Pre-Fall’ колекција, нестрпливо ја дочекавме и новата колекција ‘Fall-Winter’ на брендот „Bella”, кој слави 25 години.

Последната реклама која Бијонсе ја сними за нејзината спортска линија на облека „Ivy Park" е вистинско уметничко дело, кое наликува на мини најавата на „Lemonade" албумот.

Актерката која не освои со улогата на Кери Бредшо, во популарната серија „Сексот и градот“, ја најави својата модна линија на мaли црни фустани.

Волуменот беше клучната нишка во најновата колекција на Jil Sander, за пролет-лето 2017 година.

Омилената дизајнерка на ѕвездите - Викторија Бекам, во Њујорк ја претстави својата нова колекција за созоната пролет/лето 2017. година.

Супермоделот Ирина Шајк е убавицата која го краси октомврискиот број, на магазинот „Glamour“.

 

Save

Следете нè