Прекрасната Каролина Гочева повторно е ѕвезда на одлична фотосесија за италијанскиот бренд Weekend Max Mara за групацијата Магнетик.

Македонскиот бренд Линеа, уште од далечната 95-та година ги освојува светските пазари.

Модните дизајнери Доменико Долче и Стефано Габана, во иднина не планираат да ја продадат својата компанија, истакнувајќи дека по нивната смрт никој нема да ги наследи нивните места.

Елегантни, млади и полетни, облечени во одело од најновата колекција на реномираниот моден бренд D's Damat, младите фудбалски репрезентативци на Македонија заминаа за Полска.

На 31 март во салонот „Порше Македонија“ ќе биде отворено петнаесеттото јубилено издание на Моден викенд Скопје, кое ќе трае до 2 април под мотото „Pure individuality“.

Модната куќа  Valentino уште  од своите почетоци, презентира завидно ниво на високата мода.

 

Најмладата од кланот Кардашијан-Џенер, Кајли минатата година потпиша милионски договор со спортскиот бренд „Puma“.

Британскиот гигант за секси долна облека Agent Provocateur, ќе ве згрее со својата нова кампања, за колекцијата пролет/лето 2017.

Откако на Британските Модни награди ја освои титулата за Меѓународен модел на годината, за учество во кампањите на многу познати светски брендови, Џиџи Хадид изненади со нова соработка со гигантот „Versace“.

Празници, црвена боја, секси долна облека, Ирина Шајк и многу подароци за отпакување.

 

Save

Следете нè