Британската аукциска куќа, „Kristi“, го продаде дијамантот „The pink Legacy“ за повеќе од 50 милиони долари.

Дијамантот наречен „Розова ѕвезда", којшто има 59,6 карати беше продаден на аукцијата на „Сотбис" во Хонг Конг, за 71,2 милиони долари.

Во морето на досаден избор на чевли за вашата венчавка, вниманието ни го привлече разиграниот модел на чевли, поточно сандали со пом-пом топчиња на дизајнерката Софија Вебстер.

Популарните бели патики, кои го носат името Buscemi 100mm Diamond се прогласени за најскапите патики, во светот на модната индустија. 

Љубителите на чистиот луксуз сигурно ќе бидат воодушевени од новиот сет за пикник кој е инспириран од автомобилот Phantom.

Последниот додаток на моќната и луксузна Art Piece колекција на брендот Greubel Forsey е врвниот Art Piece 2 Edition 1.

Француската модна куќа Hermès ги сруши сите светски рекорди со продажбата на најскапата Birkin чанта, од црвена крокодилска кожа.

Кога за остварување на желбите, цената не претставува проблем, тогаш луксузот се претвора во магија. 

Силна. Чувствителна. Смирена. Sì  Eau de Parfum ја отелотворува самата суштина на современите жени. Жените кои на живот и среќата, велат „да". 

Битката на ѕвездите помеѓу Кристијано Роналдо и Лео Меси од терените се пресели во светот на автомобилизмот.

 

Save

Следете нè