Бремената Меган Фокс, која го очекува своето трето дете, е неуморна кога е во прашање нејзината работа.

Поп дивата Тамара Тодевска, која прв пат стана мајка пред шест дена, денес со ќерката Хана ја напушти болницата и со сопругот Александар си заминаа дома.

Познатиот актер и комичар Еди Марфи стана татко по деветти пат. 55-годишната ѕвезда и неговата девојка Пејџ Бучер станаа родители на девојче, кое го доби името Изи Унa.

Малата принцеза, Шарлот Елизабет Дајана е родена на 2 мај 2015 година, а нејзината мајка Кејт Мидлтон денеска објави четири фотографии од малото девојче, кои ги направила во нивниот дом во Норфолк.

Поп дивата Тамара Тодевска, која пред неколку денови стана мајка, на својот инстаграм профил ја сподели првата фотографија од малата принцеза Хана.

Македонската пејачка Тамара Тодевска денеска на свет донесе здраво женско бебе. Малата Хана е тешка речиси три килограми и долга 49 сантиметри.

Релаксација со стил. Бремената Бар Рафаели, го покажа трудничкото стомаче во виолетово бикини, додека ужива на базен.

Среќната мајка, Криси Тиген, на својот профил на Instagram ја сподели првата фотографија од ќеркичката Луна.

Еден од омилените славни парови, Криси Тиген и Џон Леџенд, му посакаа добредојде на овој свет на своето прво дете. 

Златната двојка на Холивуд, омилените, Блејк Лавли и Рајан Рејнолдс го очекуваат своето второ дете.

 

Save

Следете нè