Пејачот Џејсон Деруло е вистински среќник, на кој многумина му завидуваат, поради врската со моделот Дафне Џој.

Супермоделот Адриана Лима, го имаше најубавото утринско будење за Денот на мајката. Нејзините ќеркички, Валентина и Сиена и приредија вистинско изненадување.

Сестрата на Тамара Тодевска, пејачката Тијана Дапчевиќ престојува во Скопје по повод раѓањето на малата Хана.

Бремената Меган Фокс, која го очекува своето трето дете, е неуморна кога е во прашање нејзината работа.

Поп дивата Тамара Тодевска, која прв пат стана мајка пред шест дена, денес со ќерката Хана ја напушти болницата и со сопругот Александар си заминаа дома.

Познатиот актер и комичар Еди Марфи стана татко по деветти пат. 55-годишната ѕвезда и неговата девојка Пејџ Бучер станаа родители на девојче, кое го доби името Изи Унa.

Малата принцеза, Шарлот Елизабет Дајана е родена на 2 мај 2015 година, а нејзината мајка Кејт Мидлтон денеска објави четири фотографии од малото девојче, кои ги направила во нивниот дом во Норфолк.

Поп дивата Тамара Тодевска, која пред неколку денови стана мајка, на својот инстаграм профил ја сподели првата фотографија од малата принцеза Хана.

Македонската пејачка Тамара Тодевска денеска на свет донесе здраво женско бебе. Малата Хана е тешка речиси три килограми и долга 49 сантиметри.

Релаксација со стил. Бремената Бар Рафаели, го покажа трудничкото стомаче во виолетово бикини, додека ужива на базен.

 

Save

Следете нè