Откако пред неколку денови ја доби својата прва насловна страница, ќеркичката на Тамара Тодевска, малата Хана продолжува да освојува.

Откако убавата Ана Ивановиќ и нејзиниот избраник Бастијан Швајнштајгер, се заколнаа на вечна љубов во романтичната Венеција, ти е заминаа на меден месец.

Актерката Лив Тајлер е горда мајка на три прекрасни деца, а најмалото е ќеркичката Лула, која на свет дојде пред само 13 дена.

Бред Пит е еден од најпопуларните актери на светот, а дека е и омилен, му докажа армијата фанови, кои го пречекаа пред хотелот во кој што престојуваше во Њујорк.

Една од најпопуларните двојки, супермоделот Ирина Шајк и актерот Бредли Купер го најдоа своето прибежиште во убавата Италија, каде пристигнаа со приватен авион.

Тамара Еклстоун ужива на својот одмор на Миконос, со нејзиниот сопруг бизнисменот Џеј Рутланд  и ќеркичка Софија. 

Сестрата на војвотката Кетрин, Пипа Мидлтон, која важи за една од најпосакуваните дами во Велика Британија го прифати предлогот за брак на своето момче Џејмс Метјус.

Сер Мик Џегер на 72 години, ќе стане татко по осми пат. Фронтменот на The Rolling Stones и 29-годишната американска балерина Мелани Хамрик, ја потврдија информацијата дека очекуваат дете, кое треба да се роди во јануари.

„Forbes“ ја објави листата на најплатени славни двојки, а на лидерската позиција се наоѓаат Бијонсе и Џеј-Зи.

Пејачката Аланис Морисет ужива со своето семејство на плажа, додека го очекува своето второ дете.

 

Save

Следете нè