Актерката Мерил Стрип на нејзиниот Фејсбук сподели емотивна приказна од минатото која инспирира и воодушеви милиони нејзини фанови.

Волшебникот Хари Потер, актерот Даниел Редклиф заслужено ја доби својата ѕвезда на Холивудската патека на славните.

Славниот Еди Марфи по деветти пат ќе стане татко на 54 години.

Крај на бракот на една од најстилските двојки во Холивуд. Познатата американска актерка Хали Бери, поднесе барање за развод од францускиот актер Оливие Мартинез после две години брак, објави магазинот Е! News.

Ким Кардашијан дефинитивно ги помести сите стандарди кога е во прашање прославата на нејзините роденденски забави.

Свршеникот на Лејди Гага и купи уникатна колекција на чевли во вредност од 295.000 $ на Александар Меквин.

Бијонсе и Џеј Зи го продолжуваат својот одмор низ Европа на луксузна јахта која чини 900 илјади долари неделно.

Емили Ратајковски се пробива во филмскиот свет. Привлечната манекенка, која се прослави со спотот за хит-песната „Blurred Lines“, присуствуваше на премиерата на својот најнов филмски проект „We Are Your Friends“.

 

Save

Следете нè