Позитивниот тест за бременост и очекувањето на  новиот член во семејството, е одличен старт на Новата 2016 година за Бар Рафаели.

Ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“ Ева Лонгорија  му кажа „да“ на Хозе Антонио Бастон.

Ким Кардашијан и Кание Вест објавија дека нивниот син, кој се роди во саботата наутро, го доби името Saint West.

Славниот пар, Ким Кардашиjан и Кание Вест му посакаа добредојде на своето второ дете на овој свет. Двојката ја објави среќната вест за раѓањето на синот, со кратка изјава на веб страницата на Ким.

Божиќ е време за дарување подароци на саканите. Па така, за популарната пејачка Џенифер Лопез, Божиќ дојде порано благодарение на нејзиното момче кое и подари дизајнерска чанта од брендот „Hermes“.

Марк Цукенберг и неговата сопруга Присила Чен и посакаа топло добредојде на својата ќерка Максима Чен Цукенберг.

Супермоделот, Адриана Лима, доби своја восочна фигура во музејот „Madame Tussauds“ во Њујорк.

Ајс Ти и Коко, станаа родители на малата принцеза, Шанел Никол.

На свечена церемонија во Флорида, Софија Вергара и Џо Манганиело вчера си го кажаа судбоносното „да“.

Моделот Андреј Пејиќ, не можеше да ја скрие возбудата за најновото познанство, кое се случи за време на гала вечерата организирана од списанието „Glamur".

 

Save

Следете нè