Втора година по ред, пејачката Никол Шерцингер ја одбира Грција за своја летна дестинација.

Славната двојка Роузи Хантингтон-Вајтли и Џејстон Стејтам станаа родители на прекрасно синче.

Убавицата Катарина Ивановска го роди своето прво дете.

Додека ја очекуваат приновата, Бијонсе и семејството се забавуваа во Музејот на сладоледот во Лос Анџелес.

Брачната двојка Џеј Зи и Бијонсе заедно имаат повеќе од милијарда долари, пишува „Форбс“.

Даниел Кајмакоски сподели слатка семејна фотографија, со сопругата Кристина и синчето Давид.

Поп принцезата Каролина Гочева се вери со своето момче Михаил Корубин.

Во пресрет на роденденот на својата ќерка, Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон на социјалните мрежи објавија нова фотографија од Шарлот.

Убавата русинка неодамна стана мајка на девојче, а денес ја покажа својата совршено витка фигура.

Актерот Бен Афлек на својот Фејсбук профил откри  дека до неодамна страдал од алкохолизам.

 

Save

Следете нè