Радосни вести од Кралското семејство!

 

Меган Маркл и Принцот Хари го очекуваат своето прво дете - соопштија од Кенсингтонската палата.

Се очекува приновата да пристигне пролетта во 2019 година.

Парот кој се венчаше на 19-ти мај оваа година, веста за бременоста ја споделил со семејството за време на свадбената церемонија на принцезата Јуџини, а официјалното соопштение од Кенсингтонската палата на Twitter гласеше - „Нивното Кралско Височество Војводата и Војвотката од Сасекс со задоволство објавуваат дека Војвотката од Сасекс очекува бебе пролетта 2019“

 

Save

Следете нè