Кејт Хадсон и нејзиното момче Дени Фуџикава станаа родители на прекрасно девојче.

 

За име на ќерката го одбраа Рани Роуз Хадсон Фуџикав, а актерката откри зошто го одбрале ова име.

„Ја крстивме ќерката по нејзиниот дедо, Рон Фуџикав. Рон беше прекрасен човек и на сите ни недостига“, објасни Кејт.

Исто така актерката сподели и емотивна порака.

-Сите сме добро и сите сме среќни. Благодарам на семјствата кои ни праќаат љубов, напиша Хадсон.

 

Save

Следете нè