Актерката Ева Лонгорија, вчера му посака добредојде на овој свет на својот син.

 

43-годишната филмска ѕвезда и нејзиниот сопруг Хозе Бастон се одлучија за името Сантијаго Енрике Бастон.

Бебето се родило со тежина од 3,1 килограми, во болницата „Ceders-Sinai“ во Лос Анџелес.

„Многу сме благодарни за овој прекрасен благослов“ – изјавиле среќните родители за магазинот HOLA! USA, кој ексклузивно ги објави првите фотографии од Ева и Сантијаго.

 

Save

Следете нè