Славната двојка Роузи Хантингтон-Вајтли и Џејстон Стејтам станаа родители на прекрасно синче.

30-годишната манекенка ја соопшти веста за раѓањето на бебето на својот Instagram профил,  каде сподели фотографија на која синчето ја држи за прстот.

Малиот принц кој се родил на 24-ти јуни го добил името Џек Оскар Стејтам.

Честитки!

 

Save

Следете нè