Арета Френклин, кралицата на соул музиката, почина денеска на 77-годишна возраст.

Дваесетгодишната Кајли Џенер благодарение на својот бренд „Кајли козметика“, чија вредност сега е 800 милиони долари, е на пат да стане најмладата милионерка која сама заработила пари, според магазионот Форбс.

Само три месеци откако на свет го донесе третото дете, принцот Луис, во Кенсингтонската палата се прошири веста дека Кејт повторно е бремена.

Актерката Ева Лонгорија, вчера му посака добредојде на овој свет на својот син.

Македонската водителка Миа Костова на социјалните медиуми објави дека ги зголемила градите.

Ким Кардашијан ја објави првата фотографија од својата ќеркичка Чикаго Вест.

Убавата водителка Јелена Спенџарска го искористи викендот за краток одмор и отпатува во живописниот Истанбул.

Додека го очекува своето второ дете, прекрасната Криси Тиген е посветена мајка на својата прва љубов Луна.

На точно еден месец по нивното раѓање, музичката дива Бијонсе ги претстави своите близначиња на јавноста. 

Втора година по ред, пејачката Никол Шерцингер ја одбира Грција за своја летна дестинација.

 

Save

Следете нè