Прекрасниот супермодел Миранда Кер позираше за насловната страница на Harper's Bazaar, на балкон само во високи „Christian Louboutin“ потпетици на себе.

Се одржа традиционалното, 83-то по ред, организирање прослава при палењето на новогодишните светилки пред центарот „Рокфелер" во Њујорк.

Горазд Николоски-Гого во моментов ја води најтешката битка во својот живот и му се потребни добродушни сојузници.

Викторија Бекам во улога на амбасадор на добра волја на UNAIDS ја посети Етиопија.

Познатиот бренд  „The Body Shop“ одлучи празничната сезона да ја започне со интересно рекламно видео.

Том Форд ја претстави тоалетната вода „Black Orchid Eau de Toilette“. Како парфимирана вода „Black Orchid“, тоалетната вода има впечатлива мирисна нота.

Познато е дека фотографирањето е долгогодишно хоби на војвотката од Кембриџ.

За само 90 секунди Картие во неговото ново рекламно видео со помош прекрасната Карен Елсон во ретро издание, ни покажа што ниедна жена не би одбила како божиќен подарок.

Креаторот на оваа Барби со поинаков стил од стандардниот е Darby Cineros.

По повод Меѓународниот ден за борба против насилството врз жените и девојчињата – 25 ноември, ќе се спроведе 16-дневна кампања со цел запирање на кршењето на правата на жените.

 

Save

Следете нè