Британската пејачка Рита Ора позираше  за насловната страна на француското списание „Lui“.  

Прекрасната италијанска актерка, Софија Лорен  и брендот „Dolce&Gabbana“ повторно соработуваат.

Пенелопе Круз и Бен Стилер ја красат насловната страница на февруарското издание  на „Vogue“.

Тие ги имаат најзгодните тела од било кои други две славни личности на планетата. 

Во новата година Ви посакуваме многу здравје, среќа, љубов и успеси. 

Нејзиниот последен албум ги сруши сите рекорди на продажба, а билетите за нејзината турнеја низ Америка беа продадени за неколку минути.

Дваесет и три годишната убавица од Барселона, која е професионален модел, успеа да ја освои посакуваната титула Мис на светот за 2015 година.

Во духот на новогодишните празници и празнувањето, првиот центар против стареење во Македонија, Promoitalia, посака да ги изненади дечињата од Детската Клиника во Скопје со интересен новогодишен подарок.

Гламур, магија, убавина и занос спакувани во духот на традицијата.

Кендис Сванапул и Стела Максвел се едни од најубавите ангели на „Victoria’s Secret“.

 

Save

Следете нè