Кендал Џенер со сигурни чекори и многу труд го освои модниот свет. Култниот магазин „Вог“, под фотографската палка на искусниот Марио Тестино, креираше цело издание од 52 страници посветено на познатиот супермодел.

Најпознатиот супермодел на сите времиња, Синди Крафорд, заедно со својата ќерка Каја, ја красат насловната на француското издание на престижниот магазин „Vogue“.

Сигурно сите се сеќавате на чичко Љубе од Рекорд и неговата тажна приказна. Тој несебично се грижи за кучињата скитници со кои покрај истата судбина, несебично гo дели и лебот. Оваа тажна приказна денеска доби среќен крај и уште посреќен почеток.

Одлична соработка на светската дива Бијонсе и меѓународно реномираниот уметник Урс Фишер, за специјалното издание на магазинот „Garage“.

Актерката и активист за правата на животните, Памела Андерсон  во соработка со француската дизајнерка на обувки, Амели Пичард, создаде комплетно веганска капсулна колекција на чевли.

Поранешниот олимпиец Брус Џенер, кој од минатата година е Кејтлин Џенер, откако изврши операција за промена на полот, по снимањето на реалното-шоу „I Am Cait“, одлучи да лансира и сопствена козметичка линија под истoто име.

Насловната страница на шпанското издание, на реномираниот француски моден магазин „Marie Claire“ за месец март и припадна на трансродовата манекенка со босански корени , Андреја Пејиќ.

Најпопуларната социјална мрежа „Facebook“ денес го слави својот 12-ти роденден, а за на своите корисници да им оддаде почит и благодарност, дизајнирајки апликација под називот „Friends Day".

Водечките дами во Холивуд, се собраа и позираа за насловната на специјалното „Hollywood Portfolio“ за престижниот магазин „Vanity Fair“.

Еден од најпознатите светски модели, објави дека  ќе се пенизионира за својот 50-ти роденден. 

 

Save

Следете нè