Њујоршкиот клуб Gilded Lily, вчера беше домаќин на една од најѕвездените забави по завршувањето на Мет Гала 2016.

Војвотката од Кембриџ ја доби честа да биде лицето од насловната на јунскиот број, на престижниот британски магазин Vogue.

Пејачката Рита Ора позираше во модерни бикини за новата кампања на брендот Tezenis. 

Престижниот магазин „People” ја прогласи актерката Џенифер Анистон, за најубава жена на светот за 2016-та  година.

Познатата британска пејачка M.I.A. се здружи со популарниот моден бренд H & M, со цел да го промовира рециклирањето.

Бразилската убавица, Алесандра Амбросио позираше на плажа за насловната на магазинот „Edit“.

Кајли Џенер ги следи  стапките на членовите на нејзиното семејство, Канје Вест и  Ким Кардашијан.

Супермоделот Џиџи Хадид и пејачот Зејн Малик снимија роматнична фотосесија за магазинот „Vogue“.

Американскиот мултибренд „Victoria's Secret“, како најсексапилната жена за сите времиња ја избра американската пејачка и актерка Џенифер Лопез.

Најпознатиот македонски актер Никола Ристановски е главниот лик во новата реклама за „Скопско“. 

 

Save

Следете нè