Дојде времето од годината кога цените се спуштаат, што е, сликовито кажано, вистински празник за сите „шопингхоличари“.

Омилената шпанска актерка Пенелопе Круз ја краси насловната на најновото издание на магазинот „Flaunt“.

По кратката пауза и отсуството од медиумите, Кара Делевињ се враќа со добротворна кампања насочена против ловот на диви живони.

Престижниот магазин „Maxim“ ја одбра 25-годишната Стела Максвел за најсекси жена во 2016 година.

Брачен пар од Њу Џерси, ја имаше свадбата од соништата, кога на истата изненадно се појави нивната омилена пејачка Тејлор Свифт.

Прекрасната Кармен Електра ја краси насловната страница на магазинот, во летен едиторијал и интервју, каде отворено зборува за музичарот Принц.

Музичарот Џон Бон Џови, отвори Центар за помош на гладните во крајбрежниот град Томс Ривер, во американската држава Њу Џерси.

Пејачката Христина Арнаудова, започна хуманитарна акција со која ќе израдува две матурантки, а воедно ги покани и своите колеги да го следат нејзиниот пример.

Ким Кардашиан ја краси насловната на јунскиот број на престижниот магазин „Vogue“ Австралија. 

Манекенката Елена Реи пред само една недела беше во Барселона каде се фотографираше за најновата кампања на модниот бренд  Massimo Dutti.

 

Save

Следете нè