Бела Хадид ја круниса успешната година во кариерата, добивајќи ја титулата Модел на годината, според престижниот GQ магазин.

Пенелопи Круз, Ума Турман, Никол Кидман и Лупита Нјонго се наоѓаат меѓу славните актерки кои позираа за најновата серија фотографии за култниот календар на „Пирели“.

Моделот Саманта Хупс позираше во секси фотосесија за за престижниот Sports Illustrated.

Ријана е секси хероина, од насловната страна на септемвриското издание на магазинот „W“.

Dior го претстави тизерот за кампањата за својот нов мирис „Miss Dior Absolutely Blooming", со актерката Натали Портман во главна улога.

Во склоп на париската стоковна куќа Colette, Ријана ја отвори својата прва pop-up продавница.

Во очекување на нејзиното учество на Летните Олимписки игри во Рио, супермоделот Адриана Лима е убавицата која што го краси августовскиот број на магазинот Vogue. 

Омилената Блејк Лавли, можеби била срамежлива како тинејџерка, но сега иако е во поодмината бременост, самоуверено позираше за насловната на магазинот Elle.

Данскиот супермодел Нина Агдал, позираше во атрактивна фотосесија за престижниот Sports Illustrated.

Прекрасниот Зејн Малик е лицето од насловната на летното издание на магазинот „Paper“.

 

Save

Следете нè