Во рамките на Atelje Sergej - Make up & hair styling, функционира центарот за make up едукација/обука и тренинг кој ви нуди единствена можност да научите за тајните на шминката.

Играј за уникатниот CROSSOVER Citroën C4 Cactus и уште 111 ваучери Рамстор со вредност од по 11.000 денари.

Магазинот „Vanity Fair“ и оваа година ја претстави својата листа на највлијателни личности за 2016. во светот.

Глобалната модна икона Џиџи Gigi Hadid postala je novo lice Reebok #PerfectNever платформата која им пркоси на стереотипите за совршеност.

Во центарот на Скопје, во средата се одржа моден настан кој заокружи четврт век од постоењето на македонската модна куќа Бела.

Актерката Сара Џесика Паркер, која се прослави со улогата на Кери Бредшо во славната серија „Sex and The City“, моментално се актуелна и како продуцент на  „Divorce“.

Популарниот бренд H&M објави видео од снимањето на кампањата, за нивната најнова соработка со Kenzо.

Во изданието посветено на најконтроверзната личност - Марија Антоанета, идеалниот избор падна на музичката ѕвезда Ријана.

Иако неодамна наполни 51 година, италијанската актерка Моника Белучи им пркоси на годините.

Бела Хадид ја круниса успешната година во кариерата, добивајќи ја титулата Модел на годината, според престижниот GQ магазин.

 

Save

Следете нè