Полека но сигурно и ненаметливо, Клое Кардашијан стана омилена од славните сестри Кардашијан.

Американката Ева Гатовски стана милионерка на 22-годишна возраст, заработувајќи пари од нејзините видео објави.

Супермоделите Бела Хадид, Алесандра Амбросио, Хејли Болдвин и Елса минатиот викенд го запалија Instagram со фотографии од Бахамите.

Сопругата на пејачот Џон Леџенд, која е позната по својата совршена фигура и одличната смисла за хумор, овој пат се надмина себеси.

Крајот на годината е одлично време за сумирање на резултатите и правење рангирања и топ-листи.

Долгоочекуваната телевизиска премиера на шоуто на Victoria’s Secret кое ја заокружи 2017 година, конечно го проследија милиони обожаватели на ангелите ширум светот.

Магазинот „People“ го избра актерот Двејн Џонсон, кој ја понесе титулата за  Најсекси маж за 2016 година.

Празничното видео на компанијата „John Lewis“, кое секоја година со нетрпение се очекува,  конечно можеме да го погледнеме.

Ноќта на вештерките e одлична можност да ја изразите вашата креативност и да ја покажете вашата забавна страна.

Убавицата Џиџи Хадид се издигна високо на ранг листата на светските топ модели, а за тоа говорат низата успешни кампањи и многубројните ангажмани.

 

Save

Следете нè